Krajská hygienická stanice

V asijské restauraci v Holicích museli uklidit

EDIT: Po uplynutí 6 měsíců od zveřejnění konkrétní provozovny byl příspěvek anonymizován, fotodokumentace bude využita jako edukační materiál.

Další z provozoven, kde zapomněli nebo nestíhali průběžně uklízet. Kontrolou v asijské restauraci v Holicích byla zjištěna celá řada závažných nedostatků. Nejen zmíněný úklid, ale i křížení tzv. čistých a nečistých pracovních postupů (v úseku pro práci se syrovým masem bylo čištěno a krájeno čínské zelí), nudle v různých nádobkách a sítech kam se podíváš, v lednicích i v mrazničkách desítky balíčků surovin a možná polotovarů a možná hotových pokrmů bez jakéhokoliv značení, společné skladování neslučitelných potravin (nečištěná zelenina s krájenou zeleninou určenou přímo ke konzumaci bez další tepelné úpravy, syrové maso společně s potravinami určenými k přímé konzumaci) atd.
Častým jevem zejména v asijských provozovnách je pokládání různých kartonů na veškeré možné úložné plochy, aby se tyto plochy nemusely omývat… v případě této provozovny se jednalo i o lepení alobalu a jiných podobných materiálů na stěny a strop, což ale rovněž nevede k mytí a čistotě těchto ploch a povrchů. Muselo být nařízeno provedení sanitárních opatření a byla uložena pokuta.
EDIT ke konci října 2023: Provozovatel zde ke konci měsíce ukončil činnost a provozovna je uzavřena.

A jako již několikrát bylo vidět, že zde rodina i bydlí… nebo přinejmenším přespává, viz matrace v šatně.

Odbor HV a PBU 5. 10. 2023

FOTO KHS

Další články s tématem kontrol v provozovnách stravovacích služeb jsou ZDE.

Po uplynutí 6 měsíců od zveřejnění konkrétní provozovny bude příspěvek anonymizován, fotodokumentace bude využita jako edukační materiál.